Spacer w ogrodzie Państwa Henschke.

5 października spotkaliśmy się w Sycynie, w ogrodzie i Szkółce Traw Państwa Henschke.

O 16 rozpoczęliśmy magiczny spacer po zielono – srebrno- brązowym Edenie.

Gospodyni – Pani Monika Henschke oprowadziła nas po swoim królestwie. Dzieliła się swoją specjalistyczną wiedzą związaną z hodowlą traw ozdobnych, opowiadając o tym jak powstała i rozwija się ich szkółka. Mówiła o tym, jak trudne było przekonanie szerokiego grona do subtelnego piękna traw ozdobnych. Opowiadała ile pracy ale też satysfakcji daje uprawa tych roślin.

Po ciekawych opowieściach pełnych merytorycznej wiedzy, kluczeniu wśród miskantów, traw pampasowych, rozplenic i chłonięciu ich wszystkimi zmysłami, przedarciu się przez tunel w mateczniku traw, zostaliśmy ugoszczeni przez Państwa Henschke sycącą i smaczną zupą dyniową. LGD Kraina Trzech Rzek serwowała tym razem aromatyczny placek ze śliwkami razem z kawą i herbatą.

Niesamowita cisza, spokój i harmonia otoczenia wprowadziła nas w niezwykle przyjemny stan ukojenia.

Jeśli chcecie usłyszeć jak szumi ogród traw, jak delikatne lub szorstkie są w dotyku, jak mienią się odcieniami zieleni, jak pachnie natura, koniecznie powinniście odwiedzić szkółkę. Pod koniec lata trawy zachwycają różnorodnością kwiatostanów i są w pełni rozwoju.

Nie jest trudno tam trafić, a Państwo Monika i Filip z serdecznością wprowadzą Was w tajniki uprawy tych niezwykłych roślin i doradzą, jaka będzie idealna roślina do waszego ogrodu, balkonu, tarasu, pola…