Powitaliśmy lato na tratwach!

W minioną sobotę, 11 lipca odbył się tradycyjny już Spływ LGD Kraina Trzech Rzek na Powitanie Lata. We współpracy z Polem Namiotowym Przystań Kowale, przygotowaliśmy dzień pełen wrażeń dla ponad 70 osób.

O 9 spotkaliśmy się na przystani i po krótkiej odprawie, zaopatrzeniu się w kamizelki ratunkowe oraz ustalenie tratw początkowej i końcowej, zeszliśmy na wodę. Tym razem towarzyszyła nam ekipa filmowa “TV Piraci”. Dzięki temu już niedługo pokażemy Wam wideorelację.

Początkowy chłód poranka szybko został przezwyciężony, ponieważ przeciwny wiatr wymuszał na nas wiosłowanie. Po drodze spotykaliśmy dzikie zwierzęta, słyszeliśmy ciągle śpiew ptaków, spotkaliśmy także stado krów swobodnie pasących się na brzegu. Po 10 kilometrach dotarliśmy do Kiszewa, gdzie Pan Arciszewski oprowadził nas po swojej kolekcji zabytkowych urządzeń rolniczych i gospodarczych.

Po przerwie znów zaokrętowaliśmy się na swoje tratwy i wyruszyliśmy do Stobnicy na metę spływu. Pogoda sprzyjała nam i już po niecałych 2 godzinach witaliśmy stały ląd.

Na zakończenie, na Przystani Kowale czekał na nas poczęstunek – zupa, drożdżówka i ciepłe napoje. Dzieciaki bawiły się chętnie na trampolinie a dorośli odpoczywali w cieniu.