Szkolenie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców naszego obszaru, rozszerzamy możliwość uzyskiwania dofinansowań na realizację małych projektów społecznych.

Zostaliśmy przyjęci do Sieci Ośrodków Działaj Lokalnie. Już wiosną będziemy ogłaszać nabór dla organizacji społecznych i grup nieformalnych na realizację inicjatyw społecznych. Dofinansowania w wysokości do 3 000 zł zostaną rozdysponowane na najlepsze projekty, które aktywizują lokalne społeczności, przyczyniają się do rozwiązania konkretnego problemu lub zaspokojenia potrzeb mieszkańców.

Od 9 do 10 lutego, Prezes LGD – Małgorzata Najdek i Wiceprezes LGD – Magdalena Przystałowska wzięły udział w ogólnopolskim szkoleniu dla osób zaangażowanych w realizację działań Ośrodków Działaj Lokalnie. Kilkadziesiąt osób, między innymi z Lokalnych Grup Działania i innych organizacji, przez dwa dni uczyło się jak jeszcze efektywniej angażować społeczność lokalną, jak zdobywać środki na finansowanie projektów, a także jak przestrzegać zasad programu i przeprowadzać nabory.

Wieczorem pierwszego dnia, zostaliśmy zaproszone do udziału w Gali Społecznik Roku, na której zostały wręczone nagrody dla osób wybitnie działających na rzecz innych – zarówno poprzez zmianę przestrzenni miasta, organizowanie miejsc pomocy potrzebującym, edukację i wzrost świadomości o problemach społecznych. W czasie Gali, wszystkie 6 Nowych Ośrodków Działaj Lokalnie, w tym nasza LGD, otrzymały certyfikat włączenia do sieci.

Drugi dzień upłynął nam tak samo pracowicie. Poznawanie szczegółowych zasad realizacji projektów, działania generatora, rozliczania dofinansowań – tym i innym tematom poświęcony był drugi dzień.

Pełne inspiracji i motywacji, wróciłyśmy do naszej siedziby. Już niedługo na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o programie. Zaglądajcie w nową zakładkę: https://kraina3rzek.pl/dzialajlokalnie/