“AleBabki dla kobiet – uczymy się, motywujemy, działamy!”

Podczas realizacji projektu, członkinie Stowarzyszenia “AleBabki” wzięły udział w wymianie doświadczeń i “podpatrywaniu” dobrych praktyk u lokalnych stowarzyszeń jakim była wizyta w Chmielnie, gdzie spotkały się z przedstawicielami tamtejszych stowarzyszeń i KGW.

Członkinie Stowarzyszenia wzięły również udział w wyjazdowych warsztatach wzmacniająco-rozwojowych oraz rękodzielniczych podczas wyjazdu do Osady Lawendowej w Przywidzu. Panie odbyły warsztaty rękodzielnictwa ekologicznego, kulinarne oraz rozwojowe. Nauczyły  się jak własnoręcznie, w domowych warunkach “wyprodukować” hydrolat z lawendy, indywidualnie dopasowane do cery i ciała kremy oraz mydła. Wszystko oczywiście naturalne i z nutą lawendy. Podczas warsztatów kulinarnych, przygotowały zdrowy, bezmięsny, syty i bardzo smaczny, trzydaniowy posiłek, z wykorzystaniem w każdym etapie przygotowania lawendy w postaci oleju lub naturalnej. W czasie zajęć rozwojowych, nauczyły się, jak kontynuować i umocnić rolę kobiety aktywnej i spełnionej oraz jak działać na rzecz innych, w zgodzie ze samym sobą.

Po powrocie, uczestniczki wyjazdu, swoją wiedzę przekazały mieszkankom Ryczywołu, podczas zorganizowanych warsztatów z rękodzielnictwa. Uczestniczki nauczyły się wytwarzania kremów i mydeł z użyciem wyłącznie naturalnych produktów. Dla tej samej grupy kobiet zostały zorganizowane warsztaty z rozwoju osobistego.

zdjęcia: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-AleBabki-762743143741466/