Konkurs dożynkowy w Ryczywole

W niedzielę, 8 września, mieszkańcy Gminy Ryczywół świętowali zakończenie żniw. Licznie przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście podziwiali pieczołowicie wykonane wieńce, dekoracje dożynkowe oraz prezentacje KGW i sołectw.

LGD Kraina Trzech rzek zaprosiła Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie na najciekawsze stoisko podczas dożynek gminnych. Zgodnie z regulaminem, przy wyborze najciekawszego stoiska brano pod uwagę pomysłowość i walory estetyczne przystrojenia, elementy symboliki i tradycji ludowej oraz różnorodność oferty stoiska.

Jury konkursowe w składzie: Małgorzata Najdek, prezes LGD, oraz panie: Alicja Hajt i Katarzyna Suchocka z zespołu Kasztelanki, po zapoznaniu się z ofertą każdego ze stoisk, postanowiły przyznać wyróżnienie oraz nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce:

Wyróżnienia:

Sołectwo Lipa

KGW Skrzetusz

KGW Piotrowo

KGW Ryczywół nad Flintą

Nagrody:

III Miejsce i bon o wartości 200 zł – KGW w Tłukawach „Tłukawianie”

II Miejsce i Bon o wartości 300 zł – Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Boruchowie

I Miejsce i bon o wartości 500 zł – KGW Radomianka

 

Trzeba przyznać, ze wszystkie stoiska prezentowały bardzo wysoki poziom, liczne dekoracje przyciągały, zapachy oferowanych smakołyków oraz piękny wygląd osób zaangażowanych w przygotowanie i obsługę stoiska przyciągały tłumy gości do każdego z wystawców.

Za fotografie z wręczenia wyróżnień oraz nagród dziękujemy UG w Ryczywole 🙂