Spływ tratwiono – kajakowy na Rozpoczęcie Lata z Krainą Trzech Rzek

Drugim wydarzeniem, którym witaliśmy lato, był spływ tratwiano – kajakowy. Blisko 100 osób odpowiedziało na nasze zaproszenie do spędzenia niedzieli na wodzie.

O 8:30 zebraliśmy się na Rynku w Obornikach. Po krótkiej odprawie wyjechaliśmy na miejsce zwodowania – Przystani Binduga w Mściszewie. Ze względu na prognozowany upał, postanowiliśmy tym razem wybrać krótszą trasę.

Po instruktarzu organizacyjno – bhp, który przeprowadził niezastąpiony komandor Kowal, zabraniu kamizelek, wody i innych niezbędnych rzeczy, “zaokrętowaliśmy” się na tratwy. Mimo prognozowanych upałów, pogoda była wyborna. Humor na wodzie wszystkim dopisywał. Niektórzy podeszli do spływu wyczynowo i już po 3 godzinach byli na miejscu. Inni, bardziej rekreacyjnie i towarzysko, przybyli na miejsce nieco później. W grupie i towarzysko, czy w oddaleniu i ciszy, każdy mógł po swojemu, blisko natury spędzić to przedpołudnie.

Na zakończenie, na przystani Kowale czekała na nas zupa, kiełbaski i ciasto. Odpoczynek w cieniu drzew, na brzegu Warty był idealnym dopełnieniem tego aktywnego weekendu.

Ze względu na panujący upał i suszę, rajd rowerowy, postanowiliśmy przełożyć  na późniejszy termin.