Piknik w Żernikach – Grant z LGD

W dniu 29.06.2019 r., Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Żerniki, zorganizowało piknik dla mieszkańców wsi pt. “Warsztaty dla dzieci i dorosłych”. Realizacja tej imprezy możliwa była dzięki dofinansowaniu przez LGD Kraina Trzech Rzek w Obornikach, dzięki której zakupiono m.in. maszyny do robienia waty cukrowej i popcornu, które dostępne bez ograniczeń dostępne były przez cały czas trwania pikniku. Nieustającym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z decoupage zarówno przez dzieci jak i rodziców. Dodatkową atrakcją był przyjazd na sygnałach Ochotniczej Straży Pożarnej z Rożnowa. Panowie, fachowo przeprowadzili kurs pierwszej pomocy, a także uatrakcyjnili swój pobyt kurtyną wodną, która w tym upalnym dniu była zbawienna. W zorganizowanych licznych dyscyplinach aktywny udział brali rodzice: w konkursach siłowych ojcowie wykazywali się sprytem i siłą, a mamy na czas ubijały białka jaj czy obierały jabłka. Przez cały czas trwania pikniku towarzyszyła nam muzyka na żywo, o którą zatroszczył się jeden z mieszkańców Żernik, a drugi z panów grillując karkówki i kiełbaski, zatroszczył się, by nikt z obecnych nie był głodny. Panie z Stowarzyszenia zadbały o pyszne ciasta i ciasteczka do kawy. Piknik udał się znakomicie. Zarówno dzieci jak i dorośli, a bawiło się ponad 130 osób, byli zachwyceni i zadowoleni z możliwości udziału w tak zintegrowanej zabawie.

Mieszkańcy Żernik kolejny raz dowiedzieli się, że dzięki LGD Kraina Trzech Rzek w Obornikach można pozyskać środki nie tylko na spotkania integracyjne ale jak w naszym przypadku brak świetlicy nie był przeszkodą w spotkaniach mieszkańców, gdyż dzięki Grantom z LGD mamy własną wiatę, stoły, ławki, a także dużo innych rzeczy do uatrakcyjnienia naszych spotkań.

Mieszkańcy Żernik oraz Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Żerniki bardzo dziękują Pani Prezes Małgorzacie Najdek oraz wszystkim pracownikom Stowarzyszenia LGD Kraina Trzech Rzek w Obornikach za pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych.

Adam Kołodziej, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Żerniki