Rozpoczęcie Lata z Krainą Trzech Rzek!

Zapraszamy już tradycyjnie na rozpoczęcie lata z Krainą Trzech Rzek.

Będziemy zwiedzać nasz piękny obszar pieszo, z roweru i wody.

Nie siedź w ten piękny weekend w domu! Wyrusz na spotkanie lata!

29 czerwca zaplanowaliśmy dla was:

Rajd pieszy na trasie Nadleśnictwo Oborniki – Nowołoskoniec i z powrotem. Zbiórka o 9 przy nadleśnictwie. Rajd rozpoczniemy od pogadanki Pana Jarosława Batora – zastępcy nadleśniczego o otaczającej florze i faunie. Następnie przejdziemy do wieży widokowej w Nowołoskońcu i będziemy mieli możliwość obejrzeć przepiękny widok z jej szczytu. Po powrocie do nadleśnictwa, będzie na nas czekał poczęstunek. Jeśli będzie taka możliwość, zwiedzimy także salę edukacyjną. Rajd organizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem NW Włóczykije.

Rajd rowerowy na trasie Ludomy – Lipa – Bagna Chlebowo. Zbiórka o 9 w Parku Dworskim w Ludomach, w którym przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywni Razem opowiedzą o zrealizowanych projektach, dzięki którym Park stał się perełką turystyczną obszaru. Następnie udamy się do rezerwatu Bagna Chlebowo odwiedzając po drodze Lipę, w której już niedługo zostanie zrealizowany projekt dofinansowany w ramach Grantów LGD, dzięki któremu powstanie szlak rowerowy i infrastruktura turystyczna. Po dotarciu do rezerwatu, ukrytego w puszczy i obejrzeniu cudownych widoków, wrócimy tą samą trasą. Na zakończenie będzie na nas czekał poczęstunek. Rajd realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywni Razem z Ludom i Stowarzyszeniem “3xP Puszcza Pełna Przygód”.

30 czerwca odbędzie się spływ tratwiano – kajakowy. Kolejny już raz zwodujemy się na fale Warty, ale pierwszy raz w tak licznym gronie. Startujemy z Obornik o 8:30. Przejazd na linię startu do Biedruska lub Mściszewa (w zależności od warunków pogodowych). Po kilku godzinach spędzonych na wodzie przybędziemy do Przystani Kowale, w której gospodarze podejmą nas poczęstunkiem. Będzie tam na nas czekać także ognisko.

Zapisy pod nr tel. 791 222 764 w godzinach 8:00 – 15:00 do dnia 28 czerwca.

Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie lub mailowo pod adresem magda.przystalowska@kraina3rzek.pl