Rajd w poszukiwaniu Rannika Zimowego

Zapraszamy na Rajd w Poszukiwaniu Rannika Zimowego!

W programie:
Zbiórka o 9:00 na parkingu leśnym przy Ośrodku Edukacji Leśnej Łysy Młyn
Przejazd samochodami do Radojewa i zwiedzanie zabytkowego parku wraz z oglądaniem stanowisk występowania Rannika Zimowego
Wizyta w Ośrodku Edukacji Leśnej Łysy Młyn – wystawa rola martwego drewna, Centrum ochrony Pachnicy Dębowej, i in.
Rajd pieszy wzdłuż ścieżki edukacyjnej – rola wody w środowisku
na zakończenie poczęstunek – zupa.
Zgłoszenia pod nr tel.: 791 222 764 do środy 20 lutego do godz. 16:00. Rajd odbędzie się jeśli zbierze się grupa

Jeżeli poszukujecie zastrzyku energii na zbliżające się przedwiosenne tygodnie zapraszamy Was do wzięcia udziału w Rajdzie w poszukiwaniu Rannika Zimowego.
Runo leśne pod okapem sędziwych dębów i lip, przybiera tam żółtą barwę od kwitnących w nim, jeszcze przed rozwojem liści na drzewach, gdy w lesie jest widno, ranników zimowych.
Jeżeli przyjrzycie się z bliska tej miododajnej roślinie zauważycie w kwiecie miodniki, czyli organy wydzielające nektar. Miodniki swoim zapachem wabią owady. Gdy te przylecą, zapylają roślinę. Pamiętajcie, możemy je podziwiać, czerpać radość, ciepło i pozytywną energię z barwy ich kwiatów, ale nie jeść. Roślina ta jest bowiem trująca dla człowieka.
Mało kto zdaje dziś sobie sprawę z potęgi otaczających nas barw, z tego, że świat kolorów to wibrująca energia, która ma istotny wpływ na nasze zdrowie, emocje czy zachowanie.
Żółty, to żywy kolor, pełen radości, idealny na smutek i depresję. Inspiruje i dodaje pewności siebie. Rozjaśnia myślenie i poprawia pamięć. Wskazany dla ludzi poszukujących zastrzyku energii.
Tego i wielu innych ciekawych informacji o tych niezwykłych kwiatach dowiecie się podczas spotkania od Pani Karoliny Prange – przedstawicielki Lasów Państwowych
Gdy nasycimy się potęgą barw zwiastunów przedwiośnia oraz poznamy unikatową historię kompleksu zabytkowego pałacu i parku rodziny von Treskov czeka Nas zwiedzanie „Łysego Młyna” i poszukiwanie wiosny w okolicy stawu młyńskiego.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Rajdzie !