Dożynki w Białęgach – konkurs na przystrojenie obejścia

1 września odbyły się Dożynki w Białęgach, w czasie których mieszkańcy Gminy Murowana Goślina dziękowali za tegoroczne plony świętując zakończenie żniw. Mimo tego, że sołectwo liczy sobie niewielu mieszkańców, rozmach i moc atrakcji dożynkowych sprawiły, że i mali i duzi bawili się znakomicie. A wszystko to dzięki zaangażowaniu niezastąpionego Sołtysa, Pana Piotra Michalskiego.

Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek zorganizowała konkurs na najpiękniej przystrojone obejście przydomowe, w którym wzięły udział trzy gospodarstwa. Komisję konkursową zachwyciły szczególnie dekoracje przygotowane przez dzieci Pana Sołtysa Piotra Michalskiego, które udekorowały nie tylko obejście, ale także na polu obok ustawiły ogromny słomiany traktor i rodzinę minionków. Autorzy tego obejścia otrzymali I nagrodę oraz bon o wartości 500 zł. Kolejne nagrody trafiły do: II nagroda oraz 300 zł do Pana Bernarda Misterskiego, a III nagroda i 200 zł do Państwa Marciniak. Nagrody w konkursie wręczyli członkowie komisji konkursowej – Andrzej Kosakowski i Magda Przystałowska – Wiceprezesi LGD.

Przed nami już ostatni konkurs dożynkowy w Żernikach 🙂 Z niecierpliwością czekamy na spotkanie i oglądanie pomysłowych dekoracji.

Fot. LGD Kraina Trzech Rzek i Tomasz Mizgier