Konkurs na najpiękniej przystrojone obejście przydomowe w Osowie

9 września, w czasie Gminno – Parafialnych Dożynek w Osowie, w Gminie Oborniki przeprowadziliśmy ostatni już  z cyklu konkurs na najpiękniej przystrojone obejście przydomowe. W minioną sobotę Osowo (Stare i Nowe) zostało przybrane przez mieszkańców w zachwycające dekoracje. W obejściach zamieszkali nowi mieszkańcy ze słomy, słomiane zwierzęta i dekoracje, a także wiele zabytkowych nawet przedmiotów.

Komisja konkursowa w składzie:

Magdalena Przystałowska – wiceprezes LGD

Błażej Matczuk – członek rady LGD

Lucyna Chudzicka – członkini LGD, lokalna liderka i sołtyska Chrustowa

nie miała łatwego zadania przy ocenie i podjęła decyzję o przyznaniu ex aequo dwóch trzecich miejsc.

Nagrodami w konkursie były bony podarunkowe do wykorzystania w centrum ogrodniczym. Za zdobycie I nagrody 500 zł, za II-gą 300 zł, oraz przyznane przez komisję dwie nagrody za zajęcie trzeciego miejsca, każda po 100 zł.

Zwyciężyła Pani Renata Bańdurska, która przygotowała dekorację złożoną z zabytkowych narzędzi gospodarskich i pszczelarskich, a także wyhodowanych przez siebie warzyw i owoców. Etykiety na dekoracyjnych butelkach miały etykiety ręcznie wykonane na okazję dożynek, a dekoracja za domem, w której uczestniczył kot właścicielki podbiła serca wszystkich oceniających.

Drugie miejsce zajęła Pani Henryka Kaczmarek oraz jej stado różowych słomianych świnek i pięknie, przyozdobione tradycyjnymi akcesoriami obejście.

Trzecie miejsca zdobyły Panie Renata Trzeciak oraz Maria Lebiedź. Pierwsza z nich przygotowała z dyń dekoracyjne żabki i słomiane świnki, a druga Pani przyozdobiła dom wielkimi babami dożynkowymi.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

Pani Dorota Koralewska, Państwo Kolat, Państwo Lulek, Państwo Ignasiak, Państwo Napierała.