V Orientacja na Rakownię

V Orientacja na Rakownię

Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni organizuje z okazji X-lecia swojego istnienia w weekend 25-26 sierpnia b.r. rekreacyjną imprezę na orientację, czyli spacer, marsz lub bieg po lesie z bardzo dokładną mapą – tworzoną specjalnie na tę okazję przez kartografów Polskiego Związku Orientacji Sportowej odwzorowującej przebieżność terenu. Po raz drugi ze względu na zainteresowanie (w zeszłym roku 150 osób) impreza będzie miała formułę dwudniową.

Orienteering to aktywność dla wszystkich – dzieci, młodzieży, dorosłych czy seniorów. Łączy on bowiem konieczność ruchu oraz konieczność myślenia. Do zrozumienia zasad imprez na orientację przydaje się podstawowa znajomość topografii i orientacja w terenie – ale nie jest ona konieczna. Przed imprezą przeprowadzone będzie praktyczne szkolenie w prosty sposób wyjaśniające sposób czytania mapy i pokonywanie trasy. Imprezy na orientację są rewelacyjnymi imprezami rodzinnymi ponieważ wyrównują szanse pomiędzy osobami młodymi (szybkość) a starszymi (doświadczenie w wyborze wariantów przejść).

Impreza rozpocznie się na boisku w Rakowni koło Murowanej Gośliny (ul. Sowia). Pierwszy bieg wystartuje w piątek po południu, drugi w sobotę w południe, dla chętnych będzie także trzeci bieg w sobotę w nocy. Dla nowicjuszy przewidziano szkolenia, dla dzieci zabawy z animatorami. Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie pamiątkowy medal i ciepły posiłek. Najlepsi mogą liczyć na puchary, nagrody zasponsorowało Centrum Turystyczne Woda Góry Las wgl.pl oraz działający w Murowanej Goślinie historyczny Park Dzieje. Warto dodać że trasy przygotowane są zarówno dla najmłodszych uczestników (oznaczone szarfami, 2,5 km), rodzin (4 km) i profesjonalistów (do 8 km). Są też trasy dla nordic-walkerów (6 km).

W sobotę o godzinie 17tej rozpocznie się impreza towarzysząca X-leciu powstania Stowarzyszenia Przyjaciół Rakowni „Pożegnanie Lata” – zabawa integracyjna przy muzyce, ognisku, z konkursami – dla uczestników orienteeringu i mieszkańców – jako gospodarzy. Zarówno uczestnicy zawodów jak i mieszkańcy mogą przenocować we własnych namiotach na boisku – uczestnicy zawodów dodatkowo w świetlicy Stowarzyszenia Przyjaciół Rakowni.

Maciej Gramacki

Tel. 604-071-488

imprezy@rakownia.com

Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni