Rozpoczęcie lata w Krainie Trzech Rzek!

W minioną niedziele ponad 150 osób wzięło udział w imprezie sportowej rozpoczynającej lato w Krainie Trzech Rzek. Stu rowerzystów pokonało 25 km trasę z Obornik do Bąblina, gdzie mieści się Dom Zakonny Misjonarzy Świętej Rodziny. Ksiądz Rektor Zbigniew Dykiel i Ks. Piotr Gałązka MSF powitali wszystkich uczestników, oprowadzili po obiekcie i zaprosili na pyszne ciasto i kawę. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. 😊 Malownicze widoki, urokliwe wioski i zapach czerwcowych pól sprawiły rajd rowerowy po Gminie Oborniki należał do bardzo udanych.

Wczesnym rankiem ok. godz. 8:30, 50 – cio osobowa grupa uczestników rozpoczęła tratwianą przygodę, gdzie wyruszyli z Obornik do Biedruska by pokonać 17 km w pięknych okolicznościach przyrody.
O godzinie 10:00 wyruszył rajd pieszy pod przewodnictwem Pani Katarzyny Janeckiej. Uczestniczki pokonały ponad 18 km podążając na punkt widokowy w Kowanówku, gdzie czekała na nich kawa i pyszne ciasto drożdżowe.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się na ul. Wodnej, gdzie czekała zupa gulaszowa i ciasto na deser.

Bardzo dziękujemy Obornickiej Sekcji Kolarstwa za pomoc w przygotowaniu trasy rajdu rowerowego oraz profesjonalnej opiece, Pani Katarzynie Janeckiej za przygotowanie rajdu pieszego oraz Rafałowi Kowalczukowi za opiekę nad tratwiarzami 😊