II Obornicki Supermaraton Kraina Trzech Rzek już za nami!

22 kwietnia ponad 700 kolarzy szosowych zjechało do Obornik, by wystartować w II Obornickim Supermaratonie Szosowym Kraina Trzech Rzek.

Gdy jesienią w 2015 w biurze LGD zagościła grupka miłośników kolarstwa szosowego z pomysłem zorganizowania tak wielkiego przedsięwzięcia, chyba wszyscy nie do końca wierzyliśmy w jego sukces. A jednak… po raz kolejny udało się zorganizować imprezę sportową z wysoka rangą.  Kolejny raz udało się pozyskać ważnych partnerów. Obok naszej LGD do współpracy przestąpiły: Gminę Oborniki, Obornickie Centrum Sportu Obornicki Ośrodek Kultury oraz liczne firmy i organizacje. Swoja niezastąpioną pomoc zaoferowały również jednostki OSP z całego obszaru. Strażacy zapewnią bezpieczeństwo kolarzom oraz innym uczestnikom ruchu.

Miasteczko rowerowe, które powstało przy Szkole Podstawowej nr 4 zapewniło infrastrukturę niezbędną dla zapewnienia prawidłowego przebiegu zawodów. Każdy kolarz otrzymał pakiet startowy w skład, którego wchodzi między innymi pamiątkowa koszulka okolicznościowa ufundowana przez naszą LGD. Na przygotowanych stoiskach czekały atrakcje dla uczestników i kibiców, w tym ciekawe konkursy z cennymi nagrodami, strefa relaksu oraz punkty gastronomiczne a na scenie wystąpili lokalni artyści. Ponadto wspaniałą atmosferę zapewnili oborniccy kibice.