Warsztaty Serowarskie w ramach Wianków w Golęczewie

Czerwiec to miesiąc obfitujący w festyny organizowane dla lokalnych społeczności zarówno przez władze lokalne, jak i organizacje społeczne.

2 5 czerwca w Golęczewie tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich GolęczeWianki zorganizowało po raz kolejny Wianki. (fot. KGW GolęczeWianki Kinga Jankowiak i Ilona Ciok)

LGD Kraina Trzech Rzek włączyła się w imprezę finansując odbywające się tego dnia Warsztaty Serowarskie. W czasie pierwszej, zamkniętej dla szerokiej publiczności części Pan Krzysztof – serowar przekazywał “tajemną” wiedzę dotyczącą składu, temperatur, bakterii, dojrzewania i innych ważnych aspektów tworzenia mlecznego przysmaku. Wszystko okraszone nutą humoru i fantastycznego usposobienia prowadzącego. Na zakończenie, kiedy już w błogiej atmosferze można było delektować się wykonanymi serami, Pan Krzysztof zaprezentował także część artystyczną dzieląc się romantyczną opowieścią miłosną, a także grając i śpiewając na gitarze.

Po krótkiej przerwie na mecz reprezentacji ze Szwajcarią (na szczęście wygrany), rozpoczęły się główne obchody Wianków. Tam nasz serowar miał własne stoisko, na którym można było samodzielnie wykonać ser – i oczywiście od razu go zjeść. Nietopniejąca grupa zainteresowanych otaczała pachnące podpuszczką stoisko aż do nawałnicy, która przetoczyła się nad Golęczewem.

Pełny wrażeń dzień z pewnością zostanie w pamięci uczestników, a ci, którzy spotkali się z Panem Krzysztofem już zapewne rozważają rozpoczęcie własnej produkcji serów.

Dodaj komentarz