Konkurs na najlepszy placek drożdżowy w Gminie Suchy Las

Akcja konkursu na najlepszy placek drożdżowy trwa. (fot. Macie Łuczkowski Sucholeski Magazyn Mieszkańców Gminy, Ilona Ciok i LGD Kraina Trzech Rzek)

W ostatnią sobotę – 18 czerwca w czasie Dni Gminy Suchy Las odbyła się druga edycja konkursu na najlepszy placek drożdżowy dla sołectw i osiedli samorządowych.

Uczestniczyło w nim 6 jednostek.

Kraina Trzech Rzek była organizatorem i fundatorem nagród.

Początkowo okazało się, że do konkursu zostały zgłoszone tylko trzy placki, jednakże z czasem dojechały do nas te spóźnione.

Komisja, w której skład wchodziły:

Anna Małłek – członkini Rady Lokalnej Grupy Działania i prezeska Sucholeskiego Towarzystwa Przyjaciół Europy

Elżbieta Ławicka-Popławska – prezeska LGD Leader Suchy Las

Przedstawicielka Cafe Szkolna 16

nie miała łatwego zadania, jednakże po dokładnej degustacji i dyskusji w czasie burzliwych obrad postanowiono nagrodzić wyróżniające się placki. Pierwsze miejsce zostało przyznane Osiedlu Złotniki. Tamtejsze KGW przedstawiło do oceny aż 3 placki, po wstępnej wyborze, do dalszego etapu przeszedł placek drożdżowy z serem i owocami i nutą imbiru. Drugą lokatę otrzymał placek z Chludowa. a trzecie – ciasto z Golęczewa. Były one najbardziej puszyste, wykonane ze świeżych produktów, najsmaczniejsze i najpiękniejsze. Placki z Zielątkowa, Suchego Lasu Wschód i Biedruska otrzymały wyróżnienia.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie drożdżowców – piekącym je, oraz sołtysom i przewodniczącym osiedli. Mamy nadzieję, że konkurs był dobrą zabawą, a środki pieniężne przydadzą się w funkcjonowaniu jednostek pomocniczych.

W czasie Dni Suchego Lasu Kraina Trzech Rzek wystawiała także stoisko, na którym można było uzyskać informacje o planowanych konkursach dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także granty na działania społeczne. Zapraszamy do kontaktu z nami wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem środków na nasze działania.

Dodaj komentarz