Drożdżowy ze Świerkówek urzekł Karola Okrasę

Sam Karol Okrasa wspierał pracę naszego jury podczas Konkursu na najlepszy placek drożdżowy w Gminie Oborniki. W konkursie skierowanym do sołectw oceniane były placki drożdżowe, przygotowane przez najlepsze gospodynie z terenu Gminy Oborniki. W ramach obchodów Niedzieli ze Smakiem(Dni Obornik) zaproponowaliśmy sołectwom słodką rywalizację. Jury w składzie: Małgorzata Najdek – prezes LGD, Grażyna Foedke – wiceprezes LGD oraz Magdalena Swoboda – przewodnicząca komisji rewizyjnej naszego stowarzyszenia oceniały puszystość, smak i wygląd zgłoszonych ciast. 10 najsmaczniejszych wypieków trafiło na stół Karola Okrasy, który  podjął się trudnego wybory najsmaczniejszego ze smacznych:)

Karol Okrasa podszedł do zadania bardzo profesjonalnie, kilka razy próbował każdego z ciast, by mieć absolutną pewność, że dokonany wybór jest prawidłowy. Po krótkich naradach z jury, werdykt został ogłoszony:

I miejsce i nagrodę dla sołectwa w kwocie 500 zł zdobył wypiek z Sołectwa Świerkówki

II miejsce i nagrodę dla sołectwa w kwocie 300 zł zdobył wypiek z Sołectwa Maniewo

III miejsce i nagrodę dla sołectwa w kwocie 200 zł zdobył placek z Sołectwa Dąbrówka Leśna

Ponadto Sołectwa Wymysłowo i Nowołoskoniec otrzymały wyróżnienia w postaci upominku dla wykonawcy placka.

Wszystkie sołectwa i autorki ciast, otrzymają na kolejnej naradzie sołtysów, pamiątkowe dyplomy podpisane przez Karolą Okrasę i Jury oraz pamiątkę od naszej LGD.

Najbardziej uczestników Niedzieli ze Smakiem ucieszyła ostatnia część konkursu, czyli degustacja wspaniałych ciast. Wypieki były tak smaczne, ze w ciągu kilku minut po zgłoszonych plackach pozostały tylko okruszki (bardzo smaczne zresztą ;)).

Dziekujemy Sołtysom za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych wypieków!

Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy Wydziałowi Promocji Gminy Oborniki.

Dodaj komentarz