Znamy już zwycięzców konkursu "Wieś jak marzenie 2012"

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki głosowania członków LGD Kraina Trzech Rzek. Udział w konkursie zgłosiło 9 stowarzyszeń z naszego terenu. Oceny polegającej na przyznaniu punktów w oparciu o kryteria dokonali członkowie LGD.
Dziękujemy wszystkim, którzy poświecili czas i energię na przygotowanie wniosków oraz tym, którzy oddali swój głos!

Oto zwycięzcy:

Miejsce I (413 punktów): Stowarzyszenie “Małe jest piękne  –  “Akademia Wiedzy Tajemnej ( AWT)”

Miejsce II (255 punktów): OSP Kiszewo – “Razem Możemy Więcej”

Miejsce III (229 punktów): Stowarzyszenie Radom – “Świetlica jak marzenie”

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe o wartości 500, 300 i 200 zł, zaś realizacja zwycięskiego projektu zostanie sfinansowana przez LGD Kraina Trzech Rzek.

Będzie to Akademia Wiedzy Tajemnej (AWT), czyli cykl środowych spotkań w Długiej Goślinie w okresie od 1.01– 09.03.2013 r.

Program obejmie zajęcia praktyczno-techniczne (majsterkowanie, robótki ręczne) kulinarne (gotowanie, pieczenie, garnirowanie) i artystyczne (plastyczne i teatralne (z podstawami magii i iluzji włącznie). Dodatkowo będą realizowane ćwiczenia integracyjne (praca zespołowa) i motywacyjne.

Instruktorzy to w większości mieszkańcy okolicznych wsi, którzy zgłosili się jako wolontariusze do poprowadzenia zajęć bezpłatnie. Materiały potrzebne do realizacji pomysłów (drewno, normalia, artykuły papiernicze, farby, klej, tkaniny, włóczka, filc, produkty spożywcze, wiklina) zostaną zakupione ze środków pozyskanych od sponsorów (lokalne firmy) a narzędzia (np.młotek, nożyczki, rondel, szydełko) uczestnicy przyniosą z domu. Organizator zapewni maszyny do szycia, wkrętarki bezprzewodowe, pistolety na gorący klej, roboty kuchenne itp.

Poza programem stacjonarnym planowane są zajęcia wyjazdowe do Sycyna gdzie uczestnicy nauczą się wypiekać chleb oraz do kuźni gdzie spróbują swoich sił w kowalstwie.

Nowe umiejętności i wykonane w czasie zajęć przedmioty zostaną wykorzystane do zorganizowania Dnia Kobiet 9 marca 2013 : ręcznie robione zaproszenia, bibułkowe kwiaty i poczęstunek. Młodzież przygotuje również nakrycie stołów oraz część artystyczną. Rękodzieła powstałe w AWT (wyroby z wikliny, drewna, szyte, szydełkowane, dziergane, lepione itp. zdobione różnymi metodami) zostaną ofiarowane paniom przybyłym na uroczystość.

AWT stworzy swój profil na Facebooku w celu prezentowania prac. Prowadzący zajęcia zostaną uwiecznieni w Galerii Mistrzów. Spośród  najlepszych nominowany będzie Arcymistrz.

Dodaj komentarz