Szlakiem Ukrytych Skarbów

Szlakiem ukrytych skarbów, czyli rowerowa Kraina Trzech Rzek.

Kraina Trzech Rzek stawia na rozwój turystyki na obszarze czterech gmin: Oborniki, Murowana Goślina, Ryczywół i Suchy Las. Kolejny projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania ma na celu wsparcie turystyki rowerowej. Wspólnie z trzema stowarzyszeniami LGD z Wielkopolski: Czarnkowsko-Trzcianecką LGD, Traktem Piastów oraz Puszczą Notecką, zawarto umowę o realizacji projektu współpracy. Dzięki pozyskanemu wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich do LGD Kraina Trzech Rzek trafiło 222 470.00 zł, wartość projektu to ponad milion złotych. Głównym celem projektu było powstanie nowoczesnej i funkcjonalnej infrastruktury turystycznej. W każdej z gmin członkowskich, LGD wybudowała wiatę dla obsługi ruchu turystycznego. Drewniane obiekty wyposażone zostały w stacje naprawcze i stojaki dla rowerów. Ponadto w każdej z wiat znalazły się zestawy ławostołów, by umożliwić turystom swobodny wypoczynek. Wiaty zostały usytuowane w bezpiecznych i atrakcyjnych miejscach: przy obornickiej pływalni, przy świetlicy wiejskiej w Piotrowie, obok boiska sportowego Golęczewie oraz przy siłowni zewnętrznej na osiedlu domków jednorodzinnych w Murowanej Goślinie. Projekt realizowany przez Krainę Trzech Rzek, to nie tylko infrastruktura. Zaplanowano również szereg innych działań. Trwają prace nad utworzeniem interaktywnej mapy obszaru, która swoim zasięgiem obejmuje obszar czterech lokalnych grup działania. Na mapie zostaną zaznaczone lokalizacje wybudowanych wiat rowerowych. To nowoczesne narzędzie będzie dostępne za pośrednictwem strony internetowej LGD.

Obecnie Lokalna Grupa Działania promuje realizowany projekt, poprzez organizację rajdów rowerowych dla mieszkańców obszaru. Za nami już trzy rajdy. W niedzielę odbędzie się ostatnie z zaplanowanych wydarzeń. Pierwsza wyprawa rowerowa odbyła się w Murowanej Goślinie, w której zgłosiło się do udziału w Rajdzie po malowniczych terenach Puszczy Zielonka ponad 40 uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rajdy w Gminie Oborniki i Suchy Las. Zaplanowano ciekawe, rodzinne trasy, a oba wydarzenia swój finał miały w Objezierzu, podczas trwającego tam festiwalu literackiego. Przed nami rajd w Gminie Ryczywół.  Odbędzie się on podczas obchodów Dni Ryczywołu – 26 czerwca. Na uczestników, także tym razem czeka wiele atrakcji i ciekawa trasa z Ryczywołu do Piotrowa. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy wydarzeń promocyjnych otrzymali ciekawe gadżety turystyczne oraz poczęstunek regeneracyjny.

Link do mapy:

http://kraina3rzek.pl/mapa-szlakiem-ukrytych-skarbow/?fbclid=IwAR1lrqbfsqGW449qeOvTE6h0MAYcp4AHHEKHqf0XvcfWUuzMp8M4fiqfc7M