Jarmark “Dobre w Krainie Trzech Rzek” na Dniach Ryczywołu

W dniu 14 czerwca LGD Kraina Trzech Rzek we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ryczywole  zorganizowała Jarmark „Dobre w Krainie Trzech Rzek . Mieliśmy okazję gościć  rękodzielników z całej Wielkopolski.

Wystawcy prezentowali szeroki wachlarz wyrobów rękodzielniczych m.in. z filcu, juty, wełny, drewna, itp. Każdy uczestnik jarmarku mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ na stadionie w Ryczywole  stanęły stoiska pełne ręcznie wykonanych zabawek, szali, torebek biżuterii, koszy wiklinowych oraz drewnianych rzeźb. Wśród wystawców nie zabrakło również  przedstawicieli sołectw oraz stowarzyszeń z gminy Ryczywół  z domowymi wypiekami oraz lokalnymi smakołykami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Jak co roku nie zabrakło stoiska promocyjnego LGD, gdzie można było skosztować lokalnych wędlin z rodzinnej firmy Państwa Cyrulików, soków z tłoczni Państwa Rembowskich, powideł śliwkowych z przetwórni p. Moniki Kurzawy- Gryszczeni oraz pysznego chleba z Agroturystyki Sycyn pod Lipą.

Jarmark Rękodzieła cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony odwiedzających, jak i samych wystawców, którzy licznie przybyli prezentować swoje rękodzieło.

Dodaj komentarz