Goście z Korei Płd. na terenie naszej LGD

W dniach 26-28 kwietnia 2015 r. w Województwie Wielkopolskim, na zaproszenie Marszałka Marka Woźniaka gościła delegacja z regionu partnerskiego Chungcheongnam-do (Korea Południowa) na czele z Gubernatorem Hee-jung Ahnem. Tematem przewodnim wizyty byłą polityka rozwoju obszarów wiejskich, realizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Goście z Korei oficjalne spotkali się  z Marszałkiem Województwa Markiem Woźniakiem oraz Wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim, a także przedstawicielami departamentów UMWW odpowiadających za realizację programów rozwoju obszarów wiejskich. W ramach wizyty studyjnych odwiedzili także naszą gminę. W poniedziałek zawitali do Żukowa, gdzie zwiedzali gospodarstwo rolne Małgorzaty i Arkadiusza Najdek. Gospodarstwo nastawione jest na produkcję trzody chlewnej oraz zbóż i rzepaku. Gubernator bardzo interesował się wszelkimi aspektami produkcji zwierzęcej i roślinnej, chętnie też skorzystał z możliwości szybkiego kursu jazdy traktorem. Bardzo interesowało go również funkcjonowanie LGD Kraina Trzech Rzek, którego prezeską jest Małgorzata Najdek. Poczęstunek domowym ciastem i nalewką pozwolił na swobodną rozmowę przy stole, na interesujące tematy dotyczące rozwoju obszarów wiejskich.

Delegacja odwiedziła również Tłocznię soków Państwa Rembowskich, gdzie zaprezentowana została linia technologiczna do produkcji soków tłoczonych. Pan Tomasz Rembowski zaprosił gości na degustację soków oraz cydru wytwarzanych w przedsiębiorstwie.

Delegację przyjął na terenie naszej gminy burmistrz Obornik Tomasz Szrama, który towarzyszył gościom podczas wizyty w Żukowie.

Pan gubernator Hee-yung Ahn zapowiedział, że podczas kolejnej wizyty chciałby spotkać się z członkami LGD i porozmawiać na temat działalności stowarzyszenia.

Dodaj komentarz