Rajd pieszy w Śnieżycowym Jarze

W sobotę 21  marca  odbył się pierwszy i w tym roku rajd pieszy, organizowany przez LGD Kraina Trzech Rzek we współpracy ze Stowarzyszeniem NW Włóczykije.  Z samego rana ponad  50 osobowa grupa śmiałków, wyruszyła z Uchorowa  w kierunku  Rezerwatu Przyrody – Śnieżycowy Jar, gdzie kwitnie śnieżyca wiosenna. W połowie drogi uczestnicy rajdu przeszli nad Wartę pożegnać ostatecznie zimę…. Marzanna przygotowana przez Stowarzyszenie NW Włóczykije odpłynęła do morza…..:)

Po dwóch godzinach zwiedzania przepięknego rezerwatu  udaliśmy się na pyszną, gorącą zupę, ciasto drożdżowe, kawę i herbatę.

Każdy uczestnik rajdu otrzymał od LGD Kraina Trzech Rzek drobny upominek.

Gmina Murowana Goślina otrzymała dofinansowania z budżetu LGD Kraina Trzech Rzek w ramach działania Małe Projekty na  zabezpieczenie i oznakowanie cennego dziedzictwa przyrodniczego i krajobrazowego, jakim jest Rezerwat  Przyrodniczy Śnieżycowy Jar. Projekt przewidywał wykonanie szlaku, który zamykał będzie się w pętlę i  prowadził od Starczanowa przez Rezerwat Zakole Warty i Kasztelanię na Ostrowie Radzimskim do Starczanowa. Szlak został oznakowany zgodnie z instrukcją opracowaną przez PTTK, poprzez namalowanie znaków na drzewach, kamieniach, słupach granitowych, słupach energetycznych itp. W celu zachowania czystości na całym szlaku zostały umieszczone kosze na śmieci.

Dodaj komentarz