Sukces LGD Kraina Trzech Rzek na Dożynkach Wojewódzkich

Szanowni Państwo,

W ubiegłą niedzielę LGD Kraina Trzech Rzek miała przyjemność gościć na XVI Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich, które odbywały się w tym roku w Gminie Oborniki, na lądowisku w Słonawach.
Było to wydarzenie wyjątkowe dla naszego stowarzyszenia z kilku powodów.

Przede wszystkim czuliśmy się ich współgospodarzami – odbywały się na obszarze Krainy Trzech Rzek, w związku z czym wsparliśmy organizację Wystawy Rolniczej.

Starościną dożynek, z czego jesteśmy bardzo dumni, była wiceprezes zarządu LGD – Małgorzata Najdek, która bardzo godnie reprezentowała nie tylko obornickie ale też wielkopolskie rolniczki.

Kolejnym powodem do radości jest zdobycie przez LGD Kraina Trzech Rzek nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego, p. Marka Woźniaka za I miejsce w konkursie na najlepsze stoisko.

Zaprezentowaliśmy na nim trzy główne aspekty działalności naszego stowarzyszenia, ukierunkowane na osiągnięcie celów zapisanych w Lokalnej Strategii Rozwoju.

Rozwój turystyki obrazowały kajaki zakupione przez firmę KAJAKOWALNIA.PL z Obornik, w ramach dofinansowanego przez LGD małego projektu oraz mapki i przewodniki turystyczne opublikowane przez nasze stowarzyszenie.

Rozwój gospodarczy prezentował traktor wraz z oprzyrządowaniem, zakupiony w ramach dofinansowanego projektu przez firmę AREASYSTEM z Wargowa.

W jaki sposób Kraina Trzech Rzek kultywuje dziedzictwo historyczne pokazała grupa uczestniczek projektu, który realizowaliśmy przy dofinansowaniu z FIO. Członkinie ryczywolskiego stowarzyszenia AleBabki, panie: Jolanta Ziała, Urszula Krüger, Teresa Ziałackia oraz Joanna Trafas zaaranżowały mini wystawę staroci, związanych tematycznie z życiem i pracą na dawnej wsi wielkopolskiej.

Mnóstwo pochwał zebrała też dekoracja dożynkowa naszego namiotu, przygotowana przez panią Ewę Knopczyk, zwyciężczynię tegorocznego konkursu dożynkowego organizowanego przez LGD w Ryczywole.

Zespół przygotowujący nasze stoisko LGD wspierały też Karolina Skowrońska (specjalista ds. promocji), pani Martyna Soczka, która niedawno zakończyła praktyki studenckie w biurze LGD oraz  przedstawiciele Stowarzyszenia Wodniackiego Aplaga, panowie Robert Filipiak i Rafał Kowalczuk.

Wszystkim osobom i podmiotom zaangażowanym w przygotowanie stoiska LGD Kraina Trzech Rzek składam serdeczne podziękowania.

Dzięki wspólnej pracy zaprezentowaliśmy najważniejsze osiągnięcie lokalnej grupy działania – integrację i aktywizację mieszkańców naszego obszaru, co docenili nie tylko członkowie komisji oceniającej stoiska ale też odwiedzający nas goście:  pan Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak , pani Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zofia Szalczyk, pan Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Paweł Drewicz, pan Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, pan Starosta Powiatu Obornickiego Adam Olejnik, Zastępca Burmistrza Obornik Śląskich Karol Kos, Pani Barbara Czachura Wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz wiele innych osób uczestniczących w Dożynkach.

Prezes zarządu LGD Kraina Trzech Rzek
/-/
Renata Gembiak-Binkiewicz

Dodaj komentarz