Takiej wystawy jeszcze u nas nie było

W Chrustowe w niedzielę zakończyła się wystawa pt. „Dawna zagroda wiejska”, zorganizowana w ramach projektu Dziedzictwo kulturowe w Krainie Trzech Rzek . LGD Kraina Trzech Rzek pozyskała dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na projekt polegający na aktywizowaniu mieszkańców i pielęgnowaniu tradycji i dawnego rzemiosła wiejskiego.

W świetlicy wiejskiej w Chrustowie  zgromadzono liczne eksponaty, służące dawniej mieszkańcom wsi. przewodniczkami na wystawie były mieszkanki Chrustowa, z panią sołtys Lucyną Chudzicką na czele. Na zakończenie wystawy LGD zorganizowała warsztaty dla mieszkańców, podczas których uczestnicy poznali sztukę kowalską, garncarską oraz wyplatania wikliny . Warsztaty prowadzone były przez pracowników Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Gospodarstwo agroturystyczne Sycyn pod Lipą zaprosiło mieszkańców do wspólnego wypieku chleba, bułek oraz przeróżnych figurek z ciasta chlebowego. Chętnie korzystający z warsztatów mieszkańcy mogli uraczyć również swoje podniebienia przepysznymi wiejskimi przysmakami, ufundowanymi przez LGD Kraina Trzech Rzek.

Kto nie zdążył zobaczyć zwiedzić wystawy w Chrustowie, ma jeszcze szansę obejrzeć podobne ekspozycje w Ryczywole i Rakowni, gdyż w tych miejscowościach trwa jeszcze realizacja projektu.

Dodaj komentarz