Projekt “Dziedzictwo Kulturowe Krainy Trzech Rzek” rozpoczęty!

LGD rozpoczęło realizację projektu “Dziedzictwo Kulturowe Krainy Trzech Rzek” dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

40 osób z terenu gmin członkowskich LGD, w czerwcową niedzielę  wzięło udział w podróży studyjnej do  Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

Celem podróży studyjnej było zainspirowanie uczestników do przeprowadzenia warsztatów dla mieszkańców, które odbędą się na zakończenie  wystaw: pt: „Dawna Zagroda Wiejska” w dniach:

Chrustowo: 06.07.2014 r.

Rakownia: 07.07.2014 r.

Ryczywół:  12.07.2014 r.

Podczas pobytu w Centrum mogliśmy  zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz wziąć udział w  warsztaty ginących zawodów.

W trakcie wizyty zostaliśmy podzieleni na dwie grupy gdzie każdy z nas  mógł spróbować heblowania drewna zabytkową strugą, poznać pracę szewca, zajrzeć do wnętrza ula, spróbować  wymaglować pościel i zrobić zakupy w  składzie kolonialnym 🙂

Dużą atrakcją było  samodzielne wykonanie wózeczków wiklinowych które mogliśmy zabrać do domu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się koło garncarskie gdzie uczestnicy lepili  gliniane wazonik, miseczki, mlecznik i abstrakcyjne formy.

Z dużym zaciekawieniem wysłuchaliśmy prelekcji prowadzonej przez rewelacyjnego przewodnika na zajęciach przyrodniczych gdzie mieliśmy okazję zwiedzić wystawę poświęconą  Dolinie Kamionki oraz posłuchać m.in. odgłosy zwierząt, zobaczyć jak wyglądają poroża jeleniowatych i skóry zwierząt.

Na zakończenie posililiśmy się smacznym wiejskim żurkiem w chlebie oraz smalcem i małosolnymi ogórkami

Wyjechaliśmy z głowa pełną pomysłów, które przydadzą się w trakcie realizacji wystawy pt: „Dawna Zagroda Wiejska” .

Dodaj komentarz