Dawna zagroda wiejska – wystawa w Chrustowie już otwarta

Podczas Pikniku rodzinnego w Chrustowie została otwarta wystawa pt. Dawna zagroda wiejska. Mieszkańcy Chrustowa  oraz sąsiednich miejscowości zgromadzili ciekawe eksponaty i zaprezentowali je w  auli Szkoły Podstawowej. Już od poniedziałku wystawę oglądać można w świetlicy wiejskiej. Tarki do prania, kołowrotki, dawne maszyny do szycia czy żelazka na duszę to tylko niektóre przykłady zgromadzonych eksponatów. W świetlicy zaaranżowano dawną kuchnię, sypialnię i warsztat narzędziowy –  każdy widz bedzie mógł podczas zwiedzania odbyć pasjonującą podróż w czasie. 

Wystawa została zorganizowana w ramach dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, które otrzymała LGD Kraina Trzech Rzek. W ramach projektu Dziedzictwo kulturowe Krainy Trzech Rzek w trzech miejscowościach na terenie LGD powstaną podobne wystawy. Na zakończenie wystaw LGD sfinansuje warsztaty ginących zawodów, podczas których mieszkańcy poszczególnych miejscowości nauczą się tradycyjnego wypieku chleba, sztuki kowalskiej, garncarstwa oraz wikliniarstwa.

Już w środę, 25 czerwca, o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbędzie się spotkanie sentymentalne „Dawna zagroda wiejska” ,  podczas którego ożyją wspomnienia a LGD zatroszczy się również o podniebienia uczestników, częstując tradycyjnym wiejskim jadłem.

Dodaj komentarz