Kolejny udany spływ za nami!

W niedzielę, 11 maja, 30 uczestników wzięło udział w spływie kajakowym Wełną, organizowanym przez LGD Kraina Trzech Rzek w ramach projektu współpracy pt.  “Turystyczny rozwój regionu poprzez tworzenie szlaków kajakowych”, realizowanego w partnerstwie ze stowarzyszeniem Światowid i LGD Dolina Wełny.

Projekt zakłada oznakowanie szlaku kajakowego Wełny i Małej Wełny od źródeł do ujścia, publikację przewodnika kajakowego oraz promocję szlaku właśnie poprzez organizację spływów kajakowych. Koszt realizacji tych zadań, wynoszący ponad 200 tys. zł, zostanie poniesiony w całości ze środków programu osi 4 Leader PROW 2007-2013.

Około 14-kilometrowy spływ rozpoczynaliśmy w miejscowości Rożnowice, na przystani kajakowej Pensjonatu nad Wełną.  Przed wodowaniem uczestnicy zostali przeszkoleni przez komandora spływu, jak należy wsiadać do kajaka, jak bezpiecznie płynąć oraz jak zachować się w razie wywrotki. Niektórzy przeszli nawet szybkie szkolenie z wyławiania podtopionego kajaka 😉

Po porannym deszczu słońce przygrzewało a my płynęliśmy urokliwą trasą, zatem humory dopisywały. Na terenie gminy Oborniki Wełna ma szybki nurt, poziom wody był dość wysoki po zeszłotygodniowych deszczach, więc poważnie podchodziliśmy do pokonywania coraz trudniejszych przeszkód. Pod koniec spływu, pod czujnym okiem instruktorów, nawet osoby pierwszy raz płynące kajakiem radziły sobie całkiem nieźle, czyli cel został osiągnięty – zadowoleni uczestnicy z pewnością wrócą na wodę. W Obornikach, przy ognisku kończącym spływ na Przystani Kowale, niektórzy już umawiali się na kolejny spływ, który w najbliższą niedzielę organizuje sołectwo Ryczywół.

Dodaj komentarz