W Brukseli rozmawialiśmy o przyszłości lokalnych grup działania

Przedstawiciele LGD Kraina Trzech Rzek wzięli udział w II Forum Wielkopolskich Lokalnych Grup Działania, które odbyło się 7 kwietnia 2014 r. w Brukseli.
Organizatorem Forum był Poseł do Parlamentu Europejskiego pan  Andrzej Grzyb.
Uczestnicy Forum rozmawiali przede wszystkim o rozwiązaniach przyjmowanych dla Lokalnych Grup Działania w ramach Wspólnej Polityki Rolnej i nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Prelegenci: Przedstawiciel Dyrektoriatu Generalnego ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Komisji Europejskiej Zbigniew Fąfara, Radca Minister, Kierownik Wydziału ds. Rolnictwa i Rybołówstwa przy Stałym Przedstawicielstwie RP Przy UE w Brukseli prof. Andrzej Bobuchowski, Dyrektor Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Brukseli Monika Kapturska, Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Lech Dymarski, oraz Poseł do PE Andrzej Grzyb przekazali informacje o stanie legislacyjnych przygotowań dalszej działalności LGD.

Prezes Wielkopolskiej Sieci LGD Katarzyna Jórga  omówiła dotychczasowe doświadczenia  we wdrażaniu lokalnych strategii i efekty aktywizacji obszarów wiejskich prowadzonej z powodzeniem przez lokalne grupy od 2008 roku.

Po prelekcjach przedstawiciele LGD dyskutowali o szczegółach ostatniej wersji projektu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Uczestnicy Forum mieli okazję nie tylko zwiedzić unijne budynki ale też zobaczyć w jakich warunkach biurowych pracuje europarlamentarzysta. Miłym akcentem pobytu było spotkanie z przedstawicielem ziemi obornickiej w Brukseli  – panem Borysem Brzezińskim, szefem biura poselskiego, od kilku lat współpracującym z posłem A. Grzybem.
Lokalne Grupy Działania z Wielkopolski podczas pobytu w Belgi miały również możliwość zwiedzenia Brukseli oraz Brugii.

Dodaj komentarz