Rajd pieszy w Śnieżycowym Jarze

W niedzielę 16 marca  odbył się drugi w tym roku rajd pieszy, organizowany przez LGD Kraina Trzech Rzek. W samo południe, trzydziesto osobowa grupa śmiałków, mimo złej pogody  wyruszyła ze Starczanowa w kierunku  Rezerwatu Przyrody – Śnieżycowy Jar, gdzie kwitnie śnieżyca wiosenna.

Po dwóch godzinach zwiedzania przepięknego rezerwatu  udaliśmy się na ognisko, które przygotował Pan Paweł Bukowski Sołtys Starczanowa. Kiełbaski pieczone na ogniu i drożdżówki smakowały po długim i wyczerpującym  marszu wyjątkowo pysznie.


Gmina Murowana Goślina otrzymała dofinansowania z budżetu LGD Kraina Trzech Rzek w ramach działania Małe Projekty na  zabezpieczenie i oznakowanie cennego dziedzictwa przyrodniczego i krajobrazowego, jakim jest Rezerwat  Przyrodniczy Śnieżycowy Jar. Projekt przewidywał wykonanie szlaku, który zamykał będzie się w pętlę i  prowadził od Starczanowa przez Rezerwat Zakole Warty i Kasztelanię na Ostrowie Radzimskim do Starczanowa. Szlak został oznakowany zgodnie z instrukcją opracowaną przez PTTK, poprzez namalowanie znaków na drzewach, kamieniach, słupach granitowych, słupach energetycznych itp. W celu zachowania czystości na całym szlaku zostały umieszczone kosze na śmieci.

Dodaj komentarz