Pieszo śladami historii…

W sobotę, 22 lutego odbył się pierwszy w tym roku rajd pieszy, organizowany przez LGD Kraina Trzech Rzek. W samo południe, ponad czterdziesto-osobowa grupa wyruszyła z mostu na Flincie w Ryczywole kierując się w stronę Ninina a  następnie do miejsca, gdzie wg badań archeologicznych znajdowało się wczesnośredniowieczne grodzisko. Wspaniałe widoki na nadflinciańskie łąki, malownicze wierzby i fantastyczna pogoda gwarantowały zadowolenie uczestników rajdu.

Po godzinnej wędrówce dotarliśmy do celu, gdzie po grodzisku pozostały tylko charakterystyczne nasypy wałów i fosy. W tym miejscu naszego rajdu spotkaliśmy się z kajakarzami, uczestnikami XI Spływu zimowego po Flincie. Wszyscy wspólnie wysłuchaliśmy historii tego miejsca, którą szczegółowo opowiedział Łukasz Bentkowski, wspominając również o trzykrotnych badaniach archeologicznych grodziska.

Po obfitej dawce wiedzy archeologicznej udaliśmy się na ognisko, które przygotowali członkowie Stowarzyszenia Rewitalizacji Cmentarzy Ewangelickich oraz strażacy  z  OSP Ryczywół. Kiełbaski pieczone na ogniu i drożdżówki smakowały po długim marszu wyjątkowo pysznie. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy gadżet promocyjny LGD. Rajd zakończył się w Ryczywole w późnych godzinach popołudniowych.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji rajdu składamy druhom z OSP w Ryczywole, sołtysowi Ninina – panu Zenonowi Stęsikowi, panu panu Łukaszowi Bentkowskiemu, panu Franciszkowi Lijewskiemu, Stowarzyszeniu Rewitalizacji Cmentarzy Ewangelickich oraz Powiatowej Komendzie Policji w Obornikach.

Dodaj komentarz