Zgłębialiśmy tajniki pisania wniosków

Wczoraj odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele sołectw i organizacji pozarządowych  poznawali tajniki pisania wniosków o dofinansowanie. W myśl zasady, że nie samym PROW-em “żyją” obszary wiejskie, pracownicy LGD Kraina Trzech Rzek namawiali lokalnych liderów aby oprócz małych projektów korzystali też z innych źródeł dofinansowania. Do 22 listopada można wnioskować w ramach programu “Pożyteczne ferie 2014” i ten nabór stanowił główny punkt programu.
Pani Justyna Clark, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu realizowanego w Długiej Goślinie w ramach bliźniaczego programu “Pożyteczne Wakacje” podzieliła się  wiadomościami na temat przygotowania wniosku o dofinansowanie, przy czym najcenniejsze były uwagi i przestrogi dla uczestników spotkania, wynikające z realizacji poprzedniego projektu.
Po przedstawieniu przez Renatę Gembiak-Binkiewicz  technicznych zasad sporządzania wniosku rozpoczęto część warsztatową, której efektem jest wspólnie wypracowany szczegółowy plan wniosku oraz ankieta dla potencjalnych uczestników projektu.
Wszystko wskazuje na to, że tym razem z Krainy Trzech Rzek spłynie do Fundacji Wspomagania Wsi o wiele więcej wniosków. Planuje je złożyć  sołectwo Kamińsko, sołectwo Zawady, sołectwo Ludomy, sołectwo Gorzewo, stowarzyszenie Radom i  stowarzyszenie zawiązujące się przy Obornickiej Orkiestrze Dętej.

Życzymy wytrwałości i kreatywności podczas pracy oraz powodzenia przy ocenie  wniosków nie tylko uczestnikom spotkania ale też pozostałym organizacjom! Im więcej wniosków Państwo złożycie, tym większa szansa na realizację ciekawych przedsięwzięć.

Dodaj komentarz