Liderzy z Krainy Trzech Rzek zakończyli szkolenia

40 osobowa grupa Liderów i innych osób zaangażowanych w społeczności lokalnej  z Krainy Trzech Rzek, spędziła miniony weekend pracowicie, szkoląc swoje umiejętności z zakresu tworzenia wsi tematycznych, prowadzenia działalności gospodarczej przez stowarzyszenia. Dowiadywali się o  ciekawych inicjatywach organizowanych w świetlicach wiejskich oraz dobrych praktykach wykorzystania funduszu sołeckiego.

W sobotę liderzy zwiedzali wieś tematyczną Piła w  województwie kujawsko- pomorskim. Mieszkańcy wsi utworzyli Stowarzyszenie, które zajmuje się promocją miejscowości. Organizuje gry terenowe, zwiedzanie miejscowości i szereg atrakcji, którymi przyciąga do Piły turystów z całej Polski. Nasi liderzy nie tylko świetnie bawili się jako uczestnicy gry terenowej i warsztatów z rękodzieła, ale także dowiedzieli się jak utworzyć wieś tematyczną i jak motywować mieszkańców do aktywnego angażowania się w tego typu inicjatywy.

Niedziela upłynęła pod znakiem szkoleń w salach Obornickiego Ośrodka Kultury. Zajęcia prowadzone przez Wacława Idziaka, twórcy i pomysłodawcy wielu wsi tematycznych, Danutę Wieczorek – wykwalifikowaną księgową oraz Renatę Gembiak – Binkiewicz i Małgorzatę Najdek z LGD Kraina Trzech Rzek  dały uczestnikom sporą dawkę niezbędnych informacji i inspiracji.

Projekt Liderzy z Krainy Trzech Rzek, realizowany w partnerstwie z Obornickim Ośrodkiem Kultury został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz