LGD Kraina Trzech Rzek na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Dożynki prezydenckie w Spale, to niewątpliwie wydarzenie w którym choć raz  każdy powinien wziąć udział. W tym roku nie zabrakło naszej LGD, którą reprezentowały  Renata Gembiak – Binkiewicz oraz Małgorzata Najdek. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego prezentował walory naszego obszaru w ramach Miasteczka Regionów.Obok przepysznych wędlin z dziczyzny, smakowitych wyrobów mleczarskich wybornie prezentował się świeżo wypiekany chleb z Sycyna. Barwna krzątanina pani Marioli i pana Ryśka, zapach wypiekanego na miejscu chleba niewątpliwie przyciągał do wielkopolskiego stoiska tłumy gości.

Punktem kulminacyjnym dnia była wizyta na stoisku pana prezydenta Bronisława Komorowskiego. Specjalnie dla niego zaśpiewał zespół  ludowy Maniewiacy, a pan prezydent, urzeczony ich  występem, dopytywał o historię zespołu oraz jego pochodzenie.

Podczas pobytu na naszym stoisku pan Rysiek Kurylonek zdradził kilka tajników wypieku pysznego chleba na zakwasie.

Na specjalne wyróżnienie zasłużył zespół Maniewiacy, który wesołymi melodiami zachęcał gości do zabawy i zdecydowanie poprawiał aurę (dosłownie i w przenośni) wielkopolskiej strefy.

Z ogromnym uznaniem spotkał się wspólny występ Maniewiaków z Obornicką Orkiestrą Dętą z Krzystofem Wargułą na czele. Orkiestra do spały dojechała z Puław, gdzie brała udział w prestiżowym Przeglądzie Orkiestr Dętych. Współpraca obu zespołów na scenie oraz brawurowe popisy tamburmajorek rozbawiły tłum widzów.

Kolejne takie wydarzenie dopiero za rok, ale wrażenia i doświadczenia przywiezione ze Spały pozostaną długo w naszej pamieci.

Zapraszamy do obejrzenia relacji w telewizji TVP:  http://www.tvp.pl/lodz/aktualnosci/spoleczne/dozynki-prezydenckie-w-spale/12406419

Dodaj komentarz