W Krainie Trzech Rzek trwają „Pożyteczne Wakacje 2013”

Jak już informowaliśmy, dwa stowarzyszenia z Krainy Trzech Rzek uzyskały dofinansowanie z Fundacji Wspomagania Wsi na realizację wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Lada moment  młodzi mieszkańcy Długiej Gośliny rozpoczną zajęcia pod okiem p. Justyny Clark – inicjatorki i autorki projektu. Czekamy z niecierpliwością na efekty! Z pewnością wybierzemy się na kolejną wystawę staroci.

Kolejną – gdyż 27 lipca podziwialiśmy eksponaty zebrane przez uczestników projektu w Lipie, gdzie piętnaścioro dzieci  w ciągu dwóch tygodni zorganizowało w świetlicy wiejskiej namiastkę izby pamięci swojej miejscowości. Osoby biorące udział w uroczystym otwarciu wystawy mogły przekonać się o tym, że w wielu domostwach przechowywane są nadal skarby naszego dziedzictwa kulturowego. W odpowiedzi na apel uczestników projektu mieszkańcy Lipy wypożyczyli swoje rodzinne pamiątki, pochodzące nawet z 19 wieku! Kilkaset zgromadzonych eksponatów zaprezentowano w kącikach tematycznych, w zależności od ich przeznaczenia oraz epoki, z której pochodzą.

Wystawę można zwiedzać do końca sierpnia, w soboty i niedziele w godz. 16.00 – 17.00, po uprzednim umówieniu telefonicznym pod nr: 661 140 139.

Szczerze zachęcamy do obejrzenia wystawy. Ilość i jakość eksponatów przeszła najśmielsze oczekiwania:

Dodaj komentarz