Konkurs dożynkowy 2013 w Ryczywole rozstrzygnięty!

25 sierpnia  rozstrzygnięty został Konkurs Dożynkowy 2013, organizowany przez LGD Kraina Trzech Rzek podczas  Święta Plonów w Ryczywole.

Udział w tegorocznej edycji zgłosiły 3 obejścia, choć udekorowanych było więcej. Ich właściciele wykazali się podczas przygotowania ozdabiania niebywała fantazją i zarazem dbałością o szczegóły.

Mieszkańcy Ryczywołu i goście z okolicznych gmin mieli okazję podziwiać aranżacje wiejskich obejść i konstrukcje ze słomianych balotów, choć przyznawali, że spodziewali się większej liczby przyozdobionych miejsc.

Komisja w składzie: Magdalena Swoboda (sołtys Ryczywołu), Monika Olech (sołtys Ludom) i Andrzej Kosakowski (wiceprezes zarządu LGD) podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc:

I miejsce:   p. Marlena Gorączniak

II miejsce:  p. Czesława Ostrowska

III miejsce: p. Agnieszka  Tetzlaff

Podczas obchodów dożynkowych panie odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci artykułów gospodarstwa domowego o wartości 300, 200 i 100 zł. Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Miłym akcentem, związanym z działalnością LGD Kraina Trzech Rzek, był występ Dziecięcego Zespołu Ludowego działającego przy Ryczywolskim Ośrodku Kultury – dzieci uświetniły imprezę tańcząc w strojach, których zakup dofinansowany został ze środków PROW w ramach małego projektu. Życzymy im wielu tak udanych występów!

Dodaj komentarz