Zapraszamy

Kościoły drewniane zabytkowym autobusem

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” wraz z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną oraz MPK Poznań zaprasza w ramach cyklu Lato z Przewodnikiem w Puszczy Zielonka na wyjazd promocyjny na Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka.

Wycieczka odbędzie się w sobotę 13 lipca. W trasę miłośników architektury drewnianej zabierze zabytkowy autobus DAF MB 200 produkcji holenderskiej. Zwiedzający pojadą do Puszczy Zielonka, czyli leśnego kompleksu położonego na północny-wschód od Poznania, który poza bogactwem przyrody (istniejący Park Krajobrazowy oraz 5 rezerwatów przyrody) i ponad 500 km oznakowanych ścieżek rowerowych, kryje w sobie historię 12 drewnianych kościółków (w Sławnie, Łagiewnikach Kościelnych, Jabłkowie, Raczkowie, Skokach, Rejowcu, Wierzenicy, Kiszkowie, Węglewie, Uzarzewie, Kicinie, Długiej Goślinie). Usytuowane w małych miejscowościach, przez lata służyły tylko ich mieszkańcom. Obecnie ich bogactwo i klimat są dostępne także dla turystów. – Trzeba je po prostu zobaczyć, poczuć zapach zakonserwowanego drewna, pochylić głowę nad ich historią – opowiada Arkadiusz Bednarek z gminy Murowana Goślina, koordynator akcji.

Informacje praktyczne:

13 lipca 2013 r. (sobota)

miejsce zbiórki: Poznań, parking przy Katedrze.

Godzina zbiórki 9.15

Godzina wyjazdu 9.30

Powrót ok. 17.00

Trasa wyjazdu promocyjnego: Poznań – Wierzenica – Węglewo – Sławno – Łagiewniki Kościelne – Skoki – Murowana Goślina – Owińska – Poznań.

Organizatorzy zapewniają:

– przejazd historycznym autokarem DAF MB 200,

– opiekę przewodnicką,

– posiłek na trasie.

Wyjazdy odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w odwiedzanych kościołach z przyczyn od nich nie zależnych (np. uroczystości kościelne).

Bilety na wyjazd w cenie 20 zł będzie można kupować od poniedziałku 1 lipca w punktach informacji turystycznej w Poznaniu: w budynku Arkadii przy Placu Wolności oraz na Starym Rynku 59/60.

UWAGA! Ze względu na pojemność autobusu ilość miejsc ograniczona do 40.

Wyjazd odbywa się w ramach cyklu imprez pod nazwą „LATO Z PRZEWODNIKIEM W PUSZCZY ZIELONKA” i dofinansowane jest ze środków Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” (Gminy Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz). Współorganizatorami wyjazdu są Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Poznaniu i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Dodaj komentarz