Ruks Młyn zdobyty!

W sobotę, 15 czerwca odbył się kolejny rajd rowerowy organizowany przez LGD Kraina Trzech Rzek. Tym razem zwiedzaliśmy nadwarciańskie tereny, kierując się na ukryty w Puszczy Noteckiej Ruks Młyn. Ponad 40 sympatyków jazdy rowerem, nie tylko z terenu naszych gmin członkowskich, zebrało się w Obornickim Ośrodku Kultury.

Po omówieniu trasy rajdu wyruszyliśmy podzieleni na dwie grupy – “Zawodowców” i “Ślimaczków” 🙂

Grupa Ślimaczków, początkowo liczniejsza, już w Uścikówcu uszczuplała do 5 pań. Nie poddawaliśmy się jednak – aparat fotograficzny jechał z nami! A to już coś. Postanowiłyśmy, że nawet jeśli z naszej strony nie można liczyć na super szybką jazdę, to postaramy się udokumentować co ciekawsze miejsca na trasie.

Po przejechaniu 1/3 trasy, na skrzyżowaniu leśnych dróg doszło do spotkania Ślimaczków z Zawodowcami.

I tu czekała na nas niespodzianka – część Zawodowców wyraziła chęć przyłączenia się do Ślimaczków. W ten oto sposób liczniejszą grupą dotarliśmy nad Wartę, gdzie podziwialiśmy panoramę Kiszewa i pozostałości przeprawy promowej.

Zgodnie postanowiliśmy sprawdzić temperaturę wody

a nawet… podjęliśmy  próbę zbudowania własnego mostu na Warcie.

Kolejnym przystankiem był uroczy zakątek: Ruks Młyn, gdzie “w tak pięknych okolicznosciach przyrody” postanowiliśmy urządzić przerwę śniadaniową.

Zawodowcy ponaglali nas ciągle telefonicznymi informacjami o kończących się zasobach obiadowych więc z trudem podjęliśmy decyzję o powrocie do OOK. Droga powrotna okazała się jednak na tyle atrakcyjna, że co kilkaset metrów należało zejść z rowerów i udokumentować walory krajobrazowe Krainy Trzech Rzek!

Wieści o kończących się zapasach okazały się mocno przesadzone. Po powrocie do OOK uraczyliśmy się zupą gulaszową.  Dostaliśmy nawet placek drożdżowy na deser. Od dziś jesteśmy tego pewni – kto wolniej jedzie – wiecej zauważa 🙂

Dodaj komentarz