EKOmajówka z LGD w Raduszynie

W minioną sobotę na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Kosakowskich w Raduszynie odbyła się „EkoMajówka” z LGD. Tym razem tematem przewodnim była ekologia.

Podczas imprezy można było skorzystać z licznych atrakcji, między innymi toru przeszkód ze słomy, zjazdu na tyrolce oraz przejażdżki konikiem udostępnionym przez Państwa Kosakowskich. Ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych cieszyły się różnego rodzaju warsztaty wikliniarstwa, malowania toreb i ekoplakatów, budowania domków lęgowych dla ptaków oraz ręcznie robionej biżuterii.

Młodzież z grupy Akademii Wiedzy Tajemnej pod przewodnictwem p. Justyny Clark zorganizowała bardzo atrakcyjną grę terenową, w której dzieci poszukiwały ukrytego skarbu.

Każdy uczestnik Ekomajówki, który przyniósł ze sobą 5 kilogramów makulatury otrzymał piękną sadzonkę trawy ozdobnej, ufundowaną przez LGD Kraina Trzech Rzek.

Majówkę uświetniły występy zespołów flażoletowych ze szkół w Chrustowe i Białężynie. Dzieci z Chrustowa zagrały na wykonanych własnoręcznie instrumentach recyklingowych.

LGD Kraina Trzech Rzek składa serdeczne podziękowania Państwu Urszuli i Kazimierzowi Kosakowskim, Lokalnym Liderkom z Krainy Trzech Rzek, Aktywnym Babkom z Rakowni, przedstawicielom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wiardunkach, Kołom Łowieckim Szarak i Rogacz, Iwonie Pietrzak, Justynie Clark oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację EKOmajówki z LGD.

Dodaj komentarz