Rajd rowerowy ścieżką historyczno-edukacyjnej za nami

W sobotę, 27 kwietnia 2013, grupa śmiałków z Krainy Trzech Rzek nie zważając na przeciwności wiosennej aury wzięła udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez LGD Kraina Trzech Rzek. Tym razem poznawaliśmy trasę biegnącą wzdłuż ścieżki historyczno-edukacyjnej utworzonej przez Gminę Oborniki w ramach małego projektu pt. „Zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego poprzez wytyczenie i oznakowanie ścieżki historyczno – edukacyjnej”.


Operacja ta została dofinansowana przez LGD Kraina Trzech Rzek w ramach wdrażania LSR kwotą 13.185 zł.

Na terenie całej gminy stoją 33 tablice, informujące o wartych poznania miejscach na terenie miasta i w okolicach Obornik. Na każdej z nich umieszczono krótką informację dotyczącą obiektu, przy którym została ustawiona, historii jego powstania, a także mapkę ukazującą punkty wchodzące w skład całej ścieżki.
Podczas rajdu dotarliśmy tylko do kilku z nich. Reszta czeka na poznanie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za  udział i dobry humor, który ze sobą przywieźli! Gratulujemy odporności na deszcz i wiatr!

Szczególne podziękowania należą się Obornickiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie miejsca, w którym lekko zmarznięci cykliści mogli posilić się gorącą zupą.


Dodaj komentarz