Na dach Świata. Wyprawa na Mount Everest 2012

W niedzielę 14 października w świetlicy wiejskiej, w Rakowni odbędzie się kolejne spotkanie z podróżnikiem. Tym razem poznaniak Bartłomiej Wróblewski opowie o swojej tegorocznej wyprawie na Mount Everest, najwyższą górę świata. Ta ekstremalna i pasjonująca przygoda miała miejsce 3 miesiące temu, z pewnością więc uczestnicy poznać będą mogli relację pełną aktualnych szczegółów.

Górołaz i alpinista w jednym, jak można określić Bartka Wróblewskiego, ma na swoim koncie bogatą przeszłość podróżniczą wywodzącą się pierwotnie z harcerstwa. Wyprawa na Mount Everest była kolejną z cyklu „7 Szczytów – Korona Ziemi”, wcześniej od 1998 r. zdobył Elbrus, Kilimandżaro, Mount Blanc, Aconcaguę, McKinley, Górę Kościuszki i  Piramidę Carstensz, a więc najwyższe szczyty pięciu kontynentów. Obecnie przygotowuje się do wyprawy na Masyw Vinsona, najwyższą górę Antarktydy.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 i obejmie pokaz zdjęć wraz z opowieścią, oraz – co było chyba najciekawszą częścią poprzedniego spotkania z podróżnikami – możliwość zadania własnych pytań prelegentowi i rozmowy z nim.

Wstęp: dzieci i młodzież bezpłatnie, dorośli symboliczne 3 zł. Strona projektu „7 Szczytów – Korona Ziemi”: www.7szczytow.pl. Zapraszamy też na stronę rakowiańskiej świetlicy: www.spotkaniawpuszczy.pl

Warto dodać, że spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy społeczności wiejskiej sołectwa Rakownia działającej w Stowarzyszeniu „Przyjaciół Rakowni”.

Informacji szczegółowych udziela:

Maciej Gramacki, tel. 604 071 488, e-mail: imprezy@rakownia.com

Dodaj komentarz