Wizyta studyjna LGD Kraina Lasów i Jezior z Siedliska

W dniach 17 -18 września na terenie LGD Kraina Trzech Rzek gościła Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior. Celem wizyty było zapoznanie się działalnością stowarzyszeń  i poznania atrakcji turystycznych  na naszym terenie.  Pierwszego dnia uczestnicy podróży studyjnej mieli okazję obejrzeć miejsce pamięci Powstańców Wielkopolskich w miejscowości Pacholewo” zrealizowane w ramach  Małego Projektu oraz  spotkać się z przedstawicielami stowarzyszenia „Zawsze Aktywni” i „Aplaga” w świetlicy wiejskiej w Bogdanowie. Grażyna Urbaniak i Łukasz Kasperski  przedstawili bogatą działalność stowarzyszeń oraz sposoby pozyskiwania środków na tę działalność. Kolejnym punktem programu był spływ rzeką Wartą do Stobnicy gdzie został uczestnicy zwidziliy Wilczy Park.

18 września  po zwiedzaniu Arbporetum Leśnego w Puszczy Zielonka, w świetlicy wiejskiej w Rakowni odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowały się Stowarzyszenia: Przyjaciół Rakowni, Dzieje i  nieformalne grupa „Aktywne Babki”
Uczestnicy spotkania wysłuchali prezentacji Michała Hałasa na temat działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Rakowni, które przy wsparciu środków z PROW wybudowało świetlicę wiejską.

Reprezentant stowarzyszenia „Dzieje”  Tomasz Mizgier opowiedział o ogromnym zaangażowaniu społeczeństwa  przy organizacji imprez  na terenie gminy Murowana Goślina oraz zaprezentował film o realizacji widowiska „Dzieje Murowanej Gośliny”

Ogromne uznanie należy się „Aktywnym Babkom” z Rakowni, które mogą pochwalić się świetną organizacją, zaangażowaniem w rozwój swojej społeczności a także ogromnym talentem rękodzielniczym.
Bożena Zellner przedstawicielka nieformalnej grupy „Aktywne Babki”  złożyła podziękowania na ręce wiceprezesa Krzysztofa Hetmańskiego  za współpracę z Lokalną Grupą Działania Kraina Trzech Rzek.  

Dodaj komentarz