Bombowe liderki w Ryczywole

W środowe popołudnie (4.07), w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole, odbyło się kolejne spotkanie  Liderek z Krainy Trzech Rzek . Podczas spotkania swoje doświadczenia prezentowały panie, których pasja jest również ich sposobem na życie. Licznie przybyłe liderki wysłuchały Sylwii Serwin,

która zajmuje się zdobieniem i wykonywaniem przedmiotów dekoracyjnych. Pani Sylwia prowadzi również warsztaty w całym kraju, podczas których dzieli się z innymi swoimi umiejętnościami.

Bardzo ciekawą prezentację przygotowała  Patrycja Owczarzak, przewodnik po Poznaniu, Wielkopolsce i Szlaku piastowskim. Zna każdy zakątek Puszczy Zielonka, organizatorka rajdów, konkursów, pomysłodawczyni i Prezes Klubu Turystycznego Puszcza Zielonka.

Wszystkich wzruszyła opowieść Marioli Bzdręgi właścicielki agroturystyki w Sycynie, która własnymi rękoma zmaga się z wieloma przeciwnościami losu – a smak i zapach wypiekanego przez nią chleba rozpoznawalny jest w całej gminie Oborniki i poza jej granicami. Przybyła na spotkanie z Ryśkiem Kurylonkiem, przyjscielem i partnerem, który wspiera ją w działaniach.

Oryginalną pasję przedstawiła Wioletta Koszuta – z zawodu przedszkolanka, z zamiłowania twórczyni witraży. Wraz z mężem prowadzi uznaną w kraju i zagranicą firmę produkującą witraże, z których każdy model cechuje niepowtarzalność.

Ogromne wrażenie na uczestniczkach zrobiła  Justyna Clarck z Długiej Gośliny – miłośniczka samochodów terenowych, właścicielka serwisu samochodów terenowych oraz doskonała, perfekcyjna pomysłodawczyni i organizatorka rajdów samochodowych dla twardzieli. Namiastkę swego talentu   zaprezentowała uczestniczkom przygotowując specjalnie dla nich kilka zadań – uczestniczki spotkania odczytywały zaszyfrowane wiadomości, detonowały miny (tu przydała się pomoc strażaka Darka) a nawet rozbroiły bombę (na szczęście … kaloryczną!).

Przemiłą niespodziankę sprawiły liderkom panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ryczywole, które przygotowały smaczne i dietetyczne sałatki i herbatkę z liści świeżej mięty. Przewodnicząca KGW, Maria Kistowska rozbawiła do łez aktywne kobiety wygłaszając jeden ze swoich słynnych monologów. Powodzeniem cieszyły sie również miniwarsztaty prowadzone przez Irenę Swobodę. Liderki z Krainy Trzech Rzek pod okiem panie Swobody poznawały techniki tworzenia bibułkowych kwiatów.

Kolejne spotkanie Liderek zaplanowano na jesień a tematem przewodnim (na życzenie liderek) będzie działalność Kół Gospodyń.

Dodaj komentarz