Nadodrzańska przygoda z Krainą Trzech Rzek

 W miniony weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe studyjnym do województwa lubuskiego. Do udziału w podróży zastały zaproszone osoby zajmujące się obsługą ruchu turystycznego oraz działające na rzecz rozwoju turystyki na obszarach wiejskich.

 Cel wyjazdu został wybrany nieprzypadkowo – pakiet turystyczny oferowany przez trzy gospodarstwa agroturystyczne z okolic Nowej Soli został wyróżniony tytułem najlepszego produktu turystycznego na obszarach wiejskich podczas targów AGROTRAVEL 2010. Celem podróży był poznanie zasad funkcjonowania pakietu turystycznego oraz zainspirowanie uczestników do utworzenia podobnego pakietu na naszym obszarze.

Udział w Święcie Bzu, pobyt w Winnicy Kinga, gdzie nie tylko wysłuchaliśmy interesującej historii Winnicy, lecz również uraczyliśmy podniebienia przepysznymi daniami kuchni regionalnej oraz dłuuugi spacer nad Odrą sprawiły, że czas spędziliśmy i użytecznie i miło.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Bytom Odrzański, gdzie w rolę naszego przewodnika wcielił się sam burmistrz pan Jacek Sauter.  Pasja i zaangażowanie z jakim opowiadał o każdym skwerze w jego mieście sprawiły, że nikt nie miał wątpliwości, że jest prawdziwym „dobrym gospodarzem” Bytomia. Wizytówką miasta jest nowy port (otwarcie zaplanowano na lipiec 2012) oraz molo nad Odrą zbudowane na ruinach starego mostu. Miasto urzekło nas swoją funkcjonalnością, pięknie zagospodarowanymi terenami zielonymi oraz przede wszystkim osobą gospodarza, który konsekwentnie, krok po kroku, realizuje swoje plany.

Dodaj komentarz