Unijne Leśne spotkania „Szaraka”

Koło Łowieckie „SZARAK” w Popówku od lat prowadzi współpracę ze  Szkołami Podstawowymi w:  Chrustowie, Objezierzu, Sycynie  oraz z Zespołem Szkół Specjalnych w Szamotułach. Obecny rok szkolny będzie bardzo bogaty dla tych szkół z gminy Oborniki.
W środę, 8 lutego Zarząd Koła podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu na dofinansowanie projektu „Leśne spotkania” z funduszy unijnych  w ramach programu LEADER.
Nauczyciele i myśliwi poprowadzą z dziećmi zajęcia na temat życia zwierzyny dzikiej w lesie, rozpoznawania gatunków zwierzyny, znaczenia gospodarczego zwierzyny w środowisku leśnym, jej zachowania się, rozmnażania, żywienia, selekcji osobniczej, naturalnych wrogów oraz roli gospodarki łowieckiej w środowisku. Myśliwi uczestniczyć będą w zajęciach i uroczystościach szkolnych wzbogacając wiedzę uczniów.
Grupy uczniów z klas 4-6 wyjadą do Stacji Doświadczalnej Uniwersytetu Przyrodniczego
w Stobnicy, gdzie spotkają się między innymi z wilkami. Odwiedzą też ścieżkę dydaktyczną Dolina Kończaka oraz leśną izbę edukacyjną i ścieżkę dydaktyczną w Dąbrówce Leśnej.
 Młodsze dzieci odwiedzą izbę edukacyjną i ścieżkę dydaktyczną w Dąbrówce  Leśnej- to spotkanie zakończy się ogniskiem.
Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają okolicznościowe koszulki i znaczki projektu.  Najaktywniejsi uczestnicy zostaną wyróżnieni specjalnymi dyplomami.

                                                                                                     Darz Bór –  Mieczysław Kurzawa

Dodaj komentarz