Liderki z Krainy Trzech Rzek w Rakowni

W piątek 24 lutego odbyło się kolejne spotkanie liderek z obszaru trzech gmin – Murowanej Gośliny, Obornik i Ryczywołu. Aktywne społecznie panie zebrały się tym razem Rakowni (gm. Murowana Goślina), gdzie miały okazję podziwiać nowo wybudowaną, przepiękną świetlicę wiejską. Budynek ten w oryginalny i ciekawy sposób łączy styl typowej zabudowy wiejskiej z praktyczną nowoczesnością.
Konferencje uświetniły swoją obecnością panie: Emilia Dunal – Dyrektor Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego, Jadwiga Stefańska z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Małgorzata Blok, opiekun LGD Kraina Trzech Rzek w Urzędzie Marszałkowskim, czyniąc swym przybyciem ogromny zaszczyt zarówno uczestnikom jak i organizatorom.


Uczestniczki konferencji wysłuchały prezentacji Jolanty Popiołkiewicz na temat działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Rakowni, które przy wsparciu środków z PROW wybudowało świetlicę wiejską. Swoją pracę społeczną przedstawiły trzy sołtyski – Elżbieta Winogrodzka (Boduszewo), Irena Magdziarek (Wargowo) oraz Marzena Otolińska (Radom). Ich ogromne dokonania i walka z napotkanymi przeciwnościami spotkały się z uznaniem słuchaczek.

Prezes LGD Renata Gembiak – Binkiewicz przedstawiła plan działania stowarzyszenia na kolejne miesiące, w którym poza naborem wniosków na działania Małe projekty i Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej znalazły się Konferencja dla sołtysów, dwie podróże studyjne, Historyczna Majówka czy szkolenie dla liderów lokalnego rozwoju. Wiceprezes LGD Małgorzata Najdek przedstawiła prezentację ukazującą miejsce kobiety w lokalnych społecznościach z lekkim przymrużeniem oka, co wprawiło uczestniczki konferencji w świetny nastrój.
Pani Dyrektor Departamentu PROW UMWW Emilia Dunal złożyła na ręce prezes LGD Renaty Gembiak – Binkiewicz list gratulacyjny, w którym wyraziła swoje uznanie dla idei spotkań liderek rozwoju lokalnego oraz działalności Lokalnej Grupy Działania Kraina Trzech Rzek.


Niespodzianką dla uczestniczek był występ zespołu Goślińskie Chabry, który swym śpiewem i entuzjazmem zachwycił nasze liderki.


Ogromne uznanie należy się „Aktywnym Babkom” z Rakowni, które mogą pochwalić się świetną organizację, zaangażowaniem w rozwój swojej społeczności a także ogromnym talentem kulinarnym. Przygotowane przez nie smakołyki swym wyglądem i smakiem zachwycały nawet najwybredniejsze podniebienia. Dodatkową atrakcją była prezentacja rękodzieła autorstwa Sylwii Serwin oraz prac pani Heleny Zajko, która barwnie opowiedziała o swojej pasji tworzenia przepięknych kompozycji z suszonych kwiatów.


Kolejną konferencję liderek z Krainy Trzech Rzek zaplanowano na czerwiec. Tym razem prezentować się będą panie, które zmieniły swą pasję w pracę.
Spotkania liderek okazały się wspaniałą platformą do wymiany doświadczeń, wzajemnego inspirowania się i prezentacji swoich umiejętności. Między uczestniczkami zawiązały się już przyjaźnie, które zapewne zaowocują ciekawymi przedsięwzięciami.

Dodaj komentarz