LGD Kraina Trzech Rzek na TOUR SALON

Rozwój turystyki jest obok poprawy jakości życia na obszarach wiejskich i pobudzenia rozwoju gospodarczego jednym z głównych celów działalności Lokalnej Grupy Działania.
W dniach 20-24 października Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek  zaprezentowała więc atrakcje turystyczne z terenu swoich gmin członkowskich podczas tegorocznego TOUR SALON.

Osoby zwiedzające 5 pawilon Międzynarodowych Targów Poznańskich miały możność dowiedzieć się co warto zobaczyć i jak miło spędzić u nas czas. Dzięki zaproszeniu do współpracy w przygotowaniach członków stowarzyszenia, na stoisku nie zabrakło ulotek, folderów i map reklamujących obszar LGD. Była to okazja do pokazania naszego obszaru jako atrakcyjnego pod względem turystycznym, rekreacyjnym i kulturowym.
Stowarzyszenie zaprezentowało wyroby twórczości ludowej – kwiaty wykonywane z krepiny przez p. Natalię Kaźmierczak z Kowanówka znalazły szybko swych amatorów wśród odwiedzających stoisko, które dzięki uprzejmości p. Mieczysława Koguta z Ludomek upiększone było wykonywanymi przez niego rzeźbami.

Zainteresowanie wzbudziły również wyroby p. Renaty Dekielińskiej –  szydełkowe serwety, ozdoby świąteczne a nawet biżuteria.

Najbardziej widowiskowym momentem naszej prezentacji podczas TOUR SALON były niewątpliwie występy zespołów folklorystycznych z Murowanej Gośliny. Zespół Śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich „Goślińskie Chabry” i Zespół Folklorystyczny „Goślinianie” wzbudziły zasłużony aplauz widzów.

Serdecznie dziękujemy za współpracę wszystkim osobom, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia prezentacji LGD podczas TOUR SALON!

Dodaj komentarz